Pogosta vprašanja

Po kakšnih merilih se izbirajo (najboljši) študenti, ki lahko prisostvujejo seminarju? Kakšen je sistem točkovanja? Kdo izbira/ocenjuje kandidate?

Merila za izbor so: strokovni dosežki in izkušnje – prednost še posebej predstavljajo projektne oziroma delovne izkušnje; povprečna študijska ocena in hitrost študija; priporočilno pismo – prednost je, če ga študent ima, in obštudijska dejavnost. Tekoče znanje angleškega jezika je obvezni pogoj.

Kandidate izbira tim vrhunskih Sandozovih strokovnjakov in vodij v sodelovanju s kadrovsko službo.

Kako bo potekal dogodek, kakšen je končni program? Kje in kdaj ga lahko vidim?

Regijski BioCamp 2017 bo potekal od nedelje, 21. maja, popoldan do torka, 23. maja, zvečer. Prvi dan bo namenjen kratkemu ogledu Ljubljane in spoznavni večerji v središču mesta. V ponedeljek dopoldan bo udeležence pozdravil Vojmir Urlep, predsednik uprave Leka, člana skupine Sandoz, sledila bo vrsta osrednjih predstavitev vodilnih znanstvenikov iz akademske sfere ter iz Leka, Sandoza in Novartisa. Popoldan bo namenjen uvodu v študijo primera in delu v skupinah. V torek bodo lahko udeleženci dokončali študijo primera po skupinah in jo nato tudi predstavili komisiji. Obiskali bodo izbrano Sandozovo razvojno središče ter poslušali osrednjo predstavitev Sandozove vodje globalnega upravljanja s talenti. Zvečer bo podelitev nagrad na Ljubljanskem gradu.

Preliminarni program najdete tukaj.

Organizator bo končni program izbranim udeležencem poslal pravočasno pred dogodkom po elektronski pošti.

Kje bo potekal Regijski BioCamp 2017? Ali bo na eni ali na več lokacijah?

Regijski BioCamp 2017 se bo odvijal v prestolnici Slovenije – v Ljubljani. Pretežni del dogodka bo potekal v Sandozovih poslovnih prostorih na Verovškovi 57 v Ljubljani. Nedeljski spoznavni večer bo v središču mesta, zaključna prireditev pa bo zaradi slavnostnega vzdušja na posebni lokaciji.

Izbrani kandidati bodo pravočasno obveščeni o točnih lokacijah dogodka.

Nisem iz Ljubljane. Ali je poskrbljeno za namestitev, prehrano, prevoze med lokacijami (če je več različnih) itd. ali pa moram za to poskrbeti sam?

Stroške prevoza do Ljubljane in nazaj krije vsak udeleženec sam. Izbranim kandidatom lahko ponudimo pomoč pri urejanju prevoza.

Za namestitev v Ljubljani od 21. do 23. maja bo poskrbljeno. Prav tako bo poskrbljeno za vse prevoze od hotela do različnih Sandozovih lokacij, kjer se bo odvijal Regijski BioCamp 2017. Stroške namestitve in prevozov med lokacijami od 21. do 23. maja krije organizator, torej Sandoz.

Izbrani kandidati bodo pravočasno obveščeni o logističnih podrobnostih.

Kako je s prevozom v Slovenijo (za tuje študente)? Za to poskrbi organizator ali udeleženec sam?

Organizator nudi pomoč pri organizaciji prevoza v Slovenijo tudi za tuje študente. Za dodatne informacije nam pišite na e-naslov biocamp.lek@sandoz.com.

Je dogodek zasnovan kot tekmovanje? Zmagovalci Regijskega BioCampa naj bi se udeležili Novartisovega mednarodnega BioCampa 2017 v Švici. Ali tu že štejejo točke, s katerimi se udeleženec prijavi na regijski dogodek?

Dogodek nudi študentom vpogled v farmacevtsko industrijo in podjetništvo v obliki predavanj in ogledov. Hkrati je tudi priložnost za dejavno sodelovanje in preizkušnjo v timskem delu pri pripravi študij primera. Izbor najboljšega tima in posameznikov je pika na i v programu in to se bo odvijalo na osnovi vašega sodelovanja v poslovno obarvani timski nalogi, ne pa na osnovi točk v sami prijavi. Prijava je samo vstopnica za uvrstitev na dogodek.

Kakšen je delež dodiplomskih in podiplomskih študentov, ki so lahko sprejeti? Obstajajo že določene kvote?

Naš namen je zagotoviti raznovrstnost udeležencev na regijskem dogodku. Raznovrstnost se nanaša na države, iz katerih vabimo udeležence, na smer naravoslovne izobrazbe in tudi na stopnjo dosežene izobrazbe. Pri stopnji izobrazbe želimo doseči enakomerne deleže študentov, ki so blizu zaključka dodiplomskega študija, in magistrskih, doktorskih ter postdoktorskih študentov.

Koliko let regijski dogodek (v taki obliki) že poteka?

Na podlagi ugleda in prepoznavnosti ter izvrstnih odzivov slovenskih udeleženk, med njimi tudi ene od zmagovalk, na Novartisovem mednarodnem BioCampu v Baslu v Švici smo se odločili, da leta 2011 v Ljubljani pripravimo prvi Regijski BioCamp. Letos nadaljujemo to tradicijo s sedmim Regijskim BioCampom. S tem želimo dati možnost najboljšim in najperspektivnejšim študentom naravoslovnih znanosti iz Slovenije in regije, da se srečajo s priznanimi strokovnjaki in z vodilnimi menedžerji. Forum je izvrstna priložnost za mlade talente, da dobijo neposreden vpogled v svet raziskovanja in mednarodno poslovno okolje farmacevtske industrije.

BioCamp se je prvič odvijal v Tajvanu leta 2004 in se nato razvil v mednarodni forum, namenjen najboljšim študentom iz znanstvene ter poslovne sfere. Namenjen je izmenjavi idej in timskemu delu v hitrem tekmovalnem poslovnem okolju. V zadnjih desetih letih je Novartis več kot šeststotim najboljšim študentom predstavil vpogled v biofarmacevtsko industrijo in podjetništvo.

V prejšnjih letih je BioCamp potekal tudi v nekaterih drugih državah in regijah, kot so na primer ZDA, Indija, Egipt in Italija.

Mednarodni BioCamp že vrsto let poteka na sedežu družbe Novartis v Baslu v Švici.
Več informacij najdete tukaj.

Kdo so bili lanski/prejšnji regijski zmagovalci?

Na prvem Regijskem BioCampu, ki ga je leta 2011 v Ljubljani za 35 najboljših mladih strokovnjakov s področja naravoslovja iz regije Alpe-Jadran organiziral Lek, član skupine Sandoz, sta se v tekmovalnem delu tridnevnega foruma kot najboljša posameznika izkazala Véronique Bos iz Nizozemske, ki študira na Management Centru v Innsbrucku v Avstriji, ter Klemen Španinger iz Slovenije, ki študira biomedicino na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Kot najboljši tim je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali: Ana Ogrinc (Slovenija), Biljana Govedarica (Slovenija), Matej Žnidarič (Slovenija), Matjaž Ravnikar (Slovenija), Samra Hasanbašić (BiH), Véronique Bos (Niozezemska) in Vita Majce (Slovenija).

V sklopu Regijskega BioCampa 2012, ki je potekal od 20. do 22. maja 2012, sta se pri pripravi študije primera najbolje izkazala Daliborka Dušanič z Biotehniške fakultete v Ljubljani in Miha Kosmač, postdoktorski raziskovalec biomedicine na Univerzi v Ljubljani. Kot najboljši tim je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali: Meti Gašparič Buh, Stefan Petrovski, Nejc Rački, Teja Rajar, Sara Seršen, Marko Viskić in Christine Winkler.

Ob zaključku tretjega Regijskega BioCampa od 12. do 14. maja 2013, sta se pri pripravi študije primera najbolje izkazala Patricia Wildberger z Inštituta za biotehnologijo in biokemijski inženiring Univerze v Gradcu in Gašper Pustovrh z Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. Kot najboljši tim je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali: Božidar Aničić, Katarina Maher, Nejc Rojko, Nadica Sibinovska, Marija Vukomanović, Tina Zupančič in Uroš Zupančič.

Zmagovalca Regijskega BioCampa 2014 Boris Brus in Janko Ignjatović sta se pri pripravi študije primera po obrazložitvi komisije najbolj izkazala med vsemi udeleženci pri povezovanju znanstvenega in podjetniškega načina razmišljanja, ki sta za uspeh v farmaciji izjemno pomembna. Za najboljši tim je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali Boris Brus, Alja Oblak, Julija Rohrer, Karolina Rudnicka, Lara Saftić, Predrag Stojaković in Marko Trampuž.

Pri pripravi študije primera ter v prenosu osvojenega znanja v praktično delo sta se na Regijskem BioCampu 2015 najbolje izkazala Žiga Perko in Julian Kellner. Za najboljši tim je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali Laura Avogaro, Andonela Janeva, Zlatko Joncev, Julian Kellner, Daniela Milosheska, Janja Mirtič in Omar Naneh.

Med 35 najperspektivnejšimi študenti naravoslovnih ved iz regije so se pri prenosu usvojenega znanja v praktično delo na Regijskem BioCampu 2016 najbolj izkazali Nika Anžiček, Filip Cvetko in Ognen Jakasanovski. Za nagrado so se udeležili mednarodnega Novartisovega BioCampa 2016 v Baslu v Švici. Za najboljši tim je bila izbrana skupina, ki so jo sestavljali Nicola Cornella, Klavdija Glavač, Ognen Jakasanovski, Urška Jelerčič, Anja Mejač, Nicolas Spreitzer in Luka Šrot.

Tudi v letih pred Regijskim BioCampom se je nekaj naših študentov na osnovi izbornega postopka v Leku udeležilo Novartisovega BioCampa: Ljerka Lah, ki je tudi ena od dveh zmagovalcev Novartisovega evropskega BioCampa leta 2008, Nina Kočevar, Saša Jereb in Marina Grgić.

Kaj je to motivacijsko pismo?

Z motivacijskim pismom lahko izkažete svoj osebni interes in svojo motivacijo za prijavo na dogodek. Vaše motivacijsko pismo naj bi dopolnjevalo vaš CV (življenjepis) z vašimi razlogi za prijavo, vašo osebno motivacijo in z opisom vaših prednosti ter pričakovanj. Z motivacijskim pismom imate možnost predstaviti, zakaj je za vas udeležba na dogodku mikavna in zakaj ste ravno vi pravi kandidat, ki bo izbran v skupino 35 kandidatov.

Ali priporočilno pismo pošljem kot skeniran dokument po e-pošti ali kot originalen dokument po navadni pošti?

Priporočilno pismo priložite kot skeniran dokument vaši prijavi. Pošiljanje originala po pošti ni potrebno.

Nisem bil izbran za udeležbo na letošnjem Regijskem BioCampu. Ali mi lahko svetujete, kaj naj storim oziroma kako naj ravnam, da bi bil izbran prihodnje leto?

Vsako leto prejmemo številne zelo konkurenčne prijave. Po skrbni oceni izberemo 35 študentov, ki najbolj ustrezajo merilom izbora. Nekatera merila se nanašajo na kakovost, na primer priporočilno pismo in motivacijsko pismo, poleg tega se upoštevajo še visoka povprečna študijska ocena, skorajšnji zaključek študija (študenti zadnjih letnikov študija imajo prednost), strokovne izkušnje in obštudijske dejavnosti. Obstaja en obvezni pogoj – to je tekoče znanje angleškega jezika. Ker prejmemo tako veliko število izvrstnih prijav, želimo dodatno dati priložnost raznoliki skupini študentov glede na narodnost, univerzo, študijsko smer in spol. Končno skupino študentov izbere tim vrhunskih Lekovih strokovnjakov in vodij. Svetujemo vam, da se prijavite na prihodnji Regijski BioCamp, saj je dejstvo, da ste se prijavili že na prejšnjega, prednost, ki jo bomo upoštevali pri izboru. Poleg tega izkazujemo veliko zanimanje za sodelovanje z nadarjenimi mladimi ljudmi in lahko vam zagotovimo, da bo v prihodnosti za tiste najbolj motivirane in nadarjene na voljo še veliko priložnosti.